Hangi ürünlerde iade/değişim var?

Kullanılmaması ve ambalajının bozulmaması koşulu ile sadece 6 lı set gecelik modellerinde, 2 li ve 3 lü gecelik sabahlık takımlarında ve pijama modellerinde ürün size teslim edildikten sonra 14 gün içerisinde iade veya renk/beden değişim yapılmaktadır. Ancak fantezi iç giyim kategorisindeki tüm modeller ile tüm tekli gecelikler hariçtir, hijyenik sebeplerle değişimi veya iadesi yapılamamaktadır. Değişim ve iade işlemleri 1-2 iş günü gibi kısa sürede gerçekleştirilmektedir.

 

 

Lütfen kullanılmış ürünleri iade veya değişim için göndermeyiniz. Kısa süreli de olsa kullanılmış ürünler ve doğrudan vücut ile temas ederek denenmiş ürünler kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Kullanılmış ürünlerin hijyenik sebeplerle tekrar satışı mümkün değildir. Yasal olarak, ilgili markaların bu tarz hijyenik iç giyim ürünlerini iade almama ve değiştirmeme hakkı bulunmaktadır. Ürününüz değişime uygun ürün ise, ambalajının hasar görmemesi; her türlü kutu, etiket benzeri ambalaj malzemesinin hasarsız ve eksiksiz olması önemlidir. Değişime uygun ürünleri gönderirken; lütfen kutulu ürünleri kargo poşeti ile değil, ayrı bir koruyucu dış koli içerisinde gönderiniz. Ürün kutusu ezilmiş, ambalajı hasar görmüş ürünlerin iade veya değişimi yapılamamaktadır.

 

İadesi veya değişimi olmayan ürünler hangileri?

 

Yukarıda belirtilen ürünler hariç diğer hiçbir iç giyim ürününde hijyenik ve yasal sebeplerle iade/değişim yapılamamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimiz vicdani, ahlaki ve yasal sorumluluğumuzdur. İç giyim ürünleri hijyenik ürünlerdir ve bir başkasının denemiş olduğu ürünü kullanmak çok çeşitli cilt sorunlarına sebep olabilmektedir. Hijyenik ürünler haricinde; ürünün açıklama sayfasında iade veya değişimi yoktur veya benzeri ibare ile belirtilmiş olanlar, 14 günlük iade ve değişim süresini aşan ürünler, kişiye özel olarak üretilen tüm ürünler ile hijyenik bir ürün olmasa dahi kullanılmış, yıkanmış veya etiket ve kutusu hasar görmüş ürünlerin iadesi veya değişimi yoktur. Kutulu ürünlerin iade veya değişime gönderilirken mutlaka küçük bir koruyucu kutu içerisine konulması (sadece kargo poşeti ile gönderilmemesi) kargoda kutusunun hasar görmemesi için oldukça önemlidir. Kutusu hasar görmüş, ezilmiş veya yırtılmış ürünlerde iade veya değişim yapılmamaktadır. Ürünlerin hasar görmeyecek şekilde paketlenerek gönderilmesi, ürün kutularına bant vs yapıştırılmaması gerekmektedir. Kargo poşetine konulmadan bant yapıştırılmış ürünler teslim alınamamaktadır.

Nasıl iade veya değişim yapılır?

İade işlemleri ve renk/beden değişimi lütfen formu doldurunuz veya destek mail adresimize, telefon ve sipariş numaranız ile talebinizi içeren kısa bir mail göndermeniz yeterlidir. Talebinizi ürün size teslim edildikten sonra 14 gün içerisinde yapmanız gerekmektedir. Size hemen yanıt vereceğiz. Lütfen bilgilendirmeden ürün göndermeyiniz ve bu sayfadaki bilgilerin tamamını okuyunuz. İşlemlerin hızlı ve doğru şekilde yapılabilmesi için önceden bilgilendirme konusundaki hassasiyetiniz ve yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederiz. İade ve değişim formu için tıklayınız.

 

Tüm iade ve renk/beden değişimlerinde kargo ücretini ödeyerek istediğiniz kargo şirketi ile gönderebilirsiniz. İade ve renk/beden değişiminde kargo ücretleri müşterilerimize aittir. Lütfen alıcı ödemeli gönderim yapmayınız, teslim alınamayacaktır. Ancak ürün size kusurlu veya yanlış geldi ise; tüm kargo masraflarını İç Giyim Çarşısı öder. Bu durumda lütfen yalnızca Aras Kargo ile gönderiniz. Faturanın resmini veya fotokopisini çekebilirsiniz ancak iade işlemlerinde tüm nüshalarının ürün ile beraber gönderilmesi gerekmektedir.

Ürünler İç Giyim Çarşısı’na ulaştıktan sonra incelenmekte veya ihtiyaç duyulması durumunda incelenmesi için üreticisine gönderilmektedir. Değişim veya iade edilebilir ürün koşullarını taşıyan ürünlerin değişimi veya iadesi 1 ile 2 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Ürünün kontrol amacıyla üreticisine gönderilmesi durumunda ise bu işlem 15 güne kadar uzayabilir. İncelemede denendiği tespit edilen ürünler ve kullanıcı hatası ile hasar görmüş/lekelenmiş ürünler e-posta ile yazılı olarak bildirilir ve ürün geri gönderilir, ücret iadesi yapılmaz.

 

Ücret iadesi nasıl yapılır?

Tüm iade işlemleri, iade onaylandıktan sonra hemen gerçekleştirilir. Ürün gönderilirken ödenmiş olan kargo ücretleri iade edilmez, sadece ürün bedeli iade edilir. Kredi kartı ile yapılmış ödemelerde sadece kredi kartına iade yapılır, nakit iadesi yapılmaz. Kredi kartına yapılan iadelerde, işlem tarafımızdan yapıldıktan sonra kartınıza yansıması bankanıza bağlı olarak birkaç iş günü sürebilir. Bu süreç tamamen bankanız ile ilgilidir. Ödemeyi taksitli olarak yaptıysanız, bankanız taksitli olarak iade edecektir. Bu durum ile alakalı olarak ihtiyaç duyarsanız bankanız ile görüşebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR